RSS

Aktualności

 • Spotkanie z Dorotą Łajło- zdjęcia

  2009-12-17 09:36
  W zakładce galerii umieściliśmy zdjęcia z niedzielnego spotkania z Dorotą Łajło. Spotkanie cieszyło się sporym zainteresowaniem mieszkańców, nie zabrakło także tych najmłodszych. "Spotkanie z Afryką" było wirtualną wędrówką po gorącym kontynencie przy akompaniamencie afrykańskiej muzyki i wierszy czytanych przez Panią Dorotę. Afryka naszego niedzielnego gościa to Afryka piękna, kolorowa, bogata, uśmiechnięta. Ale to także Afryka biedna, smutna i przerażająca. Afryka Doroty Łajło jest Afryką przede wszystkim realistyczną. W podróży po afrykańskim kontynencie odwiedziliśmy cztery kraje- Angolę, Namibię, Kenię oraz Zimbabwe.
 • Centrum wczoraj, dziś i jutro. Konferencja.

  2009-12-09 14:26
  W miniony czwartek w Centrum odbyła się konferencja pt. Centrum wczoraj, dziś i jutro. Dotychczasowa działalność i plany na przyszłość. Honorowymi gośćmi Centrum podczas konferencji byli Ambasador Królestwa Arabii Saudyjskiej, Jego Ekscelencja Naser bin Ahmed Albraik a także Drugi Sekretarz Ambasady Abdul Kader Al-Kurdi. Oprócz nich w spotkaniu wzięli udział także członkowie Rady Miejsko - Gminnej w Janikowie, dyrektorzy szkół, uczniowie, a także pozostałe osoby uczestniczące w życiu kulturalnym naszej gminy. Gosodarzami imprezy byli wice-burmistrz Janikowa Pan Jacek Duma oraz Dyrektor MGOK-u Pan Sławomir Paluch.
 • Różne oblicza reklamy, zdjęcia

  2009-12-08 12:48
  W galerii umieściliśmy kilka zdjęć z warsztatów, które odbyły się 27 listopada 2009r. w Centrum.
 • Dorota Łajło gościem Centrum w niedzielę, 13 grudnia o godz. 15.00

  2009-12-04 13:34
  W przyszłą niedzielę w Centrum odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu "W kręgu obcych kultur". Tym razem naszym gościem będzie Dorota Łajło, podróżnik, fotograf, poetka i nauczycielka. Początek spotkania o 15.00. Serdecznie zapraszamy, wstęp wolny.
 • Różne oblicza reklamy- warsztaty

  2009-12-01 07:43
  W miniony piątek w Centrum odbyły się warsztaty dla uczniów III klasy gimnazjum pt."Różne oblicza reklamy", połączone z emisją wybranych spotów reklamowych.