RSS

Aktualności

 • Wystawa fotografii „American in space. Amerykańska eksploracja kosmosu” 13-23.03.2018r.

  2018-03-13 14:25
  Serdecznie zapraszamy do oglądania wystawy fotografii. Wystawa z cyklu „Świat w przekroju”. Wypożyczona dzięki uprzejmości ambasady USA. Prace ilustrują najważniejsze wydarzenia z eksploracji kosmosu. American in space to 21 fotografii z zasobów NASA (National Aeronautics and Space Administration). Dokumentują one osiągnięcia USA w dziedzinie eksploracji kosmosu z ostatnich 50 lat. Prezentację rozpoczyna lądowanie człowieka na księżycu, uwiecznione na fotografii – Neila Armstronga przy module księżycowym Eagle- epokowe osiągnięcie amerykańskiej kosmonautyki. Kolejne fotografie pokazują, jak dzięki orbitalnemu teleskopowi Hubble'a uzyskane zostały wspaniałe ujęcia Filarów Stworzenia czy Wzburzonych Mórz w gwiazdozbiorze Strzelca, ukazujące jego ogrom i piękno, znacząco również zwiększające naszą wiedzę o kosmosie. Oprócz wszechświata jest również technologia kosmiczna, a wraz z nią loty statków kosmicznych, funkcjonowanie międzynarodowej stacji orbitalnej, działanie lądowników do badania powierzchni obiektów układu słonecznego, ze zdjęciami wahadłowców Endeavour i Columbia oraz łazika Curiosity, badającego powierzchnie Marsa. Możemy też poznać bliżej wszechświat eksplorowany przez sondy kosmiczne. Na wystawie znalazły się zdjęcia Plutona czy Charona, wykonane przez sondę New Horizons w technologii bardzo wysokiej rozdzielczości (LORRI). Tak dokładne przedstawienia rzucają nowe światło na nasze postrzeganie kosmosu. Fotografie prezentują także ludzi związanych z kosmonautyką m.in. Scotta Parazyńskiego, astronautę polskiego pochodzenia. Wstęp wolny!
 • Nastrojowy Dzień Kultury Romskiej z Siostrami Matkowskimi- 09.02.2018r.

  2018-02-11 17:14
  9 lutego br. w Centrum Promocji Dialogu odbył się Dzień Kultury Romskiej. Spotkanie z Siostrami Matkowskimi otworzyła prelekcja Justyny Matkowskiej, która przybliżyła wszystkim zebranym podstawowe informacje oraz ciekawostki na temat kultury Romów. W drugiej części Siostry Matkowskie zaprezentowały nam swój talent artystyczny, zapraszając na minirecital, porywający publiczność do zabawy. Wszystkim przybyłym bardzo serdecznie dziękujemy za obecność! Koordynacja i scenografia: Klaudia Dopierała i Katarzyna Świątkowska.
 • Siostry Matkowskie zapraszają na Dzień Kultury Romskiej w Centrum Promocji Dialogu w Janikowie

  2018-02-09 12:14
 • Ferie zimowe 2018r- przerwa w zajęciach językowych!

  2018-02-06 10:14
  W dniach od 12.02 - 23.02.2018r. zajęcia z języka angielskiego i niemieckiego dla wszystkich grup zostają odwołane z powodu ferii zimowych w województwie kujawsko-pomorskim. Zajęcia zostaną wznowione wg planu dnia 26.02.2018 ! Wszystkim życzymy radosnego i pogodnego czasu!
 • Dzień Kultury Romskiej w Janikowie- 9 luty 2018r. godz. 16:00

  2018-01-26 14:24
  Miejsko Gminny Ośrodek Kultury wraz z Centrum Promocji Dialogu w Janikowie serdecznie zapraszają na spotkanie z Siostrami Matkowskimi - wschodzącymi gwiazdami polskiej sceny muzyki etnicznej. Justyna i Magdalena Matkowskie mają na swoim koncie niezliczoną ilość koncertów i wystąpień. W 2016 roku nakładem wytwórni Sony Music Entertainment ukazała się ich debiutancka płyta zatytułowana „Lela Pala Tute”. W tym samym roku wystąpiły na jednej scenie z duetem Kayah&Bregović. W programie: -prelekcja pt. Romowie w Polsce - tożsamość, charakterystyka i stereotypy -MINIRECITAL Spotkanie odbędzie się 9 lutego 2018 roku o godzinie 16:00 w Centrum Promocji Dialogu przy ul. 1-go Maja 8 w Janikowie. Nie zabraknie wrażeń, wspaniałej muzyki i słodkiego poczęstunku! Zapraszamy serdecznie! WSTĘP WOLNY! :)
Strony: « Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 81 Następna »